38 thoughts on “Bloomberg powtarza za prezesem. Kryptowaluty, Bitcoin, akcje, surowce, forex – przegląd rynków.”

 1. Dla mnie najważniejszą zasadą przy wchodzeniu w krypto było: Zainwestuj tylko tyle ile możesz stracić bez większego bólu. Następnie każdy zysk z transakcji dzieliłem na pół i połowa wracała na konto w banku. W przypadku straty nie dosypywałem gotówki tylko starałem się odrobić. Cały czas połowę zysku z każdej transakcji wpłacając na konto w banku. Jak na krypto został już tylko czysty zysk jestem dużo spokojniejszy i każdą transakcję planuję dłużej. Na nawet duże ruchy na rynkach patrzę prawie bez emocji. Pamiętajcie że papierowy zysk cieszy dużo mniej niż martwi papierowa strata.

 2. Witam Prezesie, tak masz rację, zresztą nie od dziś wiadomo, że bitek służy głównie do spekulacji, co nie znaczy że nie wywindują go w rejony 100k$, wtedy też hodlerzy zarobią, druga teoria moja jest taka, że nie wiemy, czy teraz nie jest trzepanie planktonu i grubi inwestorzy nie skupują bitka już od okolic 3k$, właśnie po to żeby wypłukać ulicę z bitków, a z czasem będzie służył do dużych transakcji, nie zapomnij, że jesteśmy jeszcze w powijakach jeśli chodzi o krypto a bitka ostatni blok przypada na rok ok 2123. Zobacz co się działo w przypadku hiperinflacji w Wenezueli, ludzie uciekali z pieniądza fiducjarnego właśnie z bitcoina, wyobraź sobie co będzie jeśli w stanach dojdzie do takiej sytuacji, myślę, że nie muszę tłumaczyć ?? Jeśli chodzi o mikropłatności, to na pewno nie bitek, tylko w tym przypadku rolę przejmie inną krypto, szybsza i tańsza w przesyle z praktycznie zerowym fee, a to czy bitek będzie Store of value, to jest kwestia czasu jak bitek na wykresie logarytmoczny się wypłaszczy, ale jeszcze trochę czasu minie i nie mówię tu o kilku latach

 3. Handlować ,handlować jeszcze raz handlować ? będę to powtarzał cały czas ? na mega spadkach akumulować.Hodl tylko LTC od ponad 2 lat ,reszta czyli połowa kapitału w obrocie.Pozdr prezesie

 4. Prezesie, kilka dni temu zakupiłem tokeny AGI, ponieważ zauważyłem, że ta waluta ora dno i kompletnie nie reaguje na to co się dzieje na Bitcoinie. Zamierzam sprzedać, gdy cena albo pójdzie w dół i przekroczy 3 centy albo pójdzie w góre i przebije 13 centów (stosunek SL do TP 5,6) zobaczymy co z tego będzie. Głęboko wierze, że gdy przyjdzie panika na BTC i ludzie będą panicznie się wyprzedawali, ja będe sobie spokojnie zarabiał.

 5. Ja Ci coś powiem ode mnie i mojego poglądu może Ci się przyda 😉 ty jesteś rozkminiacz, psycholog, człowiek myślący i w niektórych momementach aż za dla osób,które oglądają twoje filmy. Nie obrażając nikogo ale wydaje mi się,że ludzie nie wymuszają na Tobie abyś opowiedział,że hodlowanie jest dobre, że ty też już hodlujesz tylko ONI to po prostu tak myślą. To takie trochę myślenie życzeniowe z Twojej strony 🙂 jakby pływamy w tym wszyscy, niektórzy mają więcej tlenu i widzą więcej a.a.a.a jak to zobrazować co napisałem? Hmmm…jakby ciężko jest dotrzeć do wszystkich ludzi tym samym słowem,ponieważ wielu odbiera każdy przekaz nie co inaczej i inaczej ziterpretuje bo jest intelektualnie i umyslowo na innym poziomie. Ja pamiętam jak rozmawiałem z doktorami na studiach na początku oni coś mówili mi dobrze….a JA odbierałem to jako atak,sarkazm,który mi dokuczał. Teraz wiem,że jest to język porozumiewaczy ten ,,niby dobry" ? Jest pewien model,główny porozumiewania się człowiek <-> człowiek np.dzień dobry,tak,cześć,dobrze,jutro,w piątek,3zl, prostota,która może tak nazwę jest ,,lojalna"? Lecz jakby te poziomy umysłowe są niezauważalne. I np jeśli widzę kogoś nie obrażajac Nie na takim poziomie jak JA to tylko przytakuje mu słowami ok,dobrze, i ON uważa to,że jestem mega spoko. A tak naprawdę ? Tylko przytakuje. Nie wiem ktoś wie o co mi chodzi. 😉

 6. Jeśli ta delikatna w tonie riposta jest pod moim adresem, a takie mam odczucie, to p.Prezesie jesteś w błędzie. Psychologia nie jest twoją mocną stroną, powiedziałbym jest twoją piętą Achillesową. To co ty uprawiasz to raczej parapsychologia.
  Ja nie mam "wewnętrznych żali" jak to zdefiniowałeś poprzednio, i nie utożsamiam się z luzerami bo:
  1. Z zasady nie inwestuje w coś co jest poniżej pierwszej 10-ki
  2.BTC kupiłem na wyjsciu z tr.zw. $4400
  3.ETH w sytuacji jak pow. $170
  4.Mam plan – hodluje do 2022-23 w ok. szczytu nast. cyklu długoterminowego, ale wcześniej spróbuje sprzedać na dotychczasowym ATH i odkupic po korekcie.
  5.W moich decyzjach inwestycyjnych biorę b.poważnie wskazania AT.
  Ale żeby nie było tak różowo to na XRP jestem dopiero teraz na zero, i złamałem tym komentarzem moją zasade "anonimowość w crypto".
  Jakimś dowodem na poparcie powyższego będą wpisy na tweeterze, zapraszam: [email protected]_Malleo.
  Jak widzisz jestem HODLEREM ale nie czuje się LUZEREM.
  Pozdrawiam z "peace, tolerance, love".

 7. Prezes nie nagrywaj tyle, bo nie mam czasu tyle oglądać :).. Oczywiście piszę bez złośliwości.. dziękujemy za aktywność i świetne informacje.

 8. Prezes idzie lato, wakacje. Myśle że grube rybki szykują sie pomału do opuszczenia tego rynku i przycumują swoje jachty ponownie dopiero jesienią

 9. Prezes , nie rozumiem twojego podejścia do holdowania, bronisz się od tego jakby to było czyste zło, nie rozumiem też tego podziału i oceny , dobrze wiemy ,że około 15% traderów zarabia i są na +, ja osobiście inwestuje w kryptowaluty ponieważ czekam na duże wzrosty i zysk jak to miało miejsce w historii , szczerze i bez owijania w bawełnę , 90% ludzi wchodzi w krypto tylko po to ,aby zarobić nie interesuje ich wcale technologia blockchain… Tak samo analiza techniczna, która pokrywa się z wykresem w 50% , bo jeden dzień mają być wzrosty a na drugi dzień mamy korektę a jak się trafi to pseudo analitykom wydaje się ,że są dobrzy , tu nikt niema pojęcia w jaką to pójdzie stronę , bo niby zdecentralizowany , a manipulowany w tak łatwy sposób … Pozdrawiam Prezesa , materiał na poziomie jak zawsze ?

 10. Powoływanie się na bloomberga to jak powoływanie się na jp Morgan i resztę banksterski. Przecież to jedna klika. Nie mniej jednak to co napisali jest oczywiście prawdą tylko że znaną nie od dziś.

 11. Cześć Prezesie, od kilku odcinków ciśnie mi się na usta pytanie czy zależy ci na zniechęceniu ludzi do pewnego polskiego „eksperta” w dziedzinie kryptowalut myśle ze ludzie śledzący wydarzenia związane z tym światem wiedzą o kim mówię.Pytam
  Bo pasuje do jego zachowania i taktyki większość z argumentów które przytaczasz np. Kreowania się na góru większej grupy sprzedawanie płatnych szkoleń. Wydaje mi się ze zależy mu aby ludzie którzy go śledzą ślepo za nim podążali i wiedzieli tylko
  To co on im powie chociaż oczywiście zawsze podkreśla ze każdy powinien robić swój Research itd. Pozdrawiam
  Prezesie i dziękuje za chłodne konkretne podejście do inwestowania i za to ze nie upiekniasz tego świata pełnego oszustw i naciągaczy.

 12. U Piotra Ostapowicza dostałem bana za zwykłe pytanie o ryzyko inwestycyjne pod jednym z jego wielu filmów naganiających na piramidy finansowe.

 13. Prezesie, w temacie newsów mediów mainstreamowych nie wiem, czy zgodność z tym co mówią dobrze świadczy o Twoich prognozach. To zwykłe maszynki do prania mózgów, które przekazują plebsowi dokładnie takie komunikaty, na jakich zależy ich mocodawcom. Ja w kontekście komunikatów od nich płynących zawsze przyjmuję tzw. contrarian view, bo zakładanie, że te informacje są szczere i pełne graniczy z dziecięcą naiwnością. Ostatnio na polskich portalach ekonomicznych typu money obserwuję zmasowany atak na krytpowaluty ogółem w postaci artykułów informujących o różnego rodzaju przestępstwach i wyłudzeniach z udziałem kryptowalut. Tak się steruje tym, co ludzie mają myśleć.

  W kwestii Bitcoina robisz trochę pupu do własnego ogródka. BTC czy Ci się to podoba czy nie wciąż jest ikoną całego świata kryptowalut i tak długo, jak nie pojawi się godny następca, tak długo jego sukces jest ściśle powiązany z sukcesem innych coinów w które inwestujesz. Jeśli maintream zniszczy wizerunkowo Bitcoina nie licz na hossę altcoinów.

  W temacie spekulacji na BTC to oczywiste, że większośc spekuluje. Nie wiem tylko czy Bloomberg wspomniał, że wielu z tych spekulantów próbuje kupić tanio i sprzedać drogo nie po to by zaraz wydać te dolary, tylko po to by powiększać swoje zasoby krypto. Bo wierzą w ich ostateczny sukces.

 14. ja napiszę swoje subiektywne zdanie. 9600 około, to będie 1:1. Liczę na korektę ok 40-50% – wtedy jakieś zakupy, chociaż wolałbym żeby nowe dno pokazali… No ale jedziemy tym planem, czyli po korekcie wyjazd na ok 12k (dokładnie 12300), na tym poziomie jest złamanie największej korekty w trendzie (OvB), kolejna korekta ok 50% i dopiero jazda. Może nawet test ATH (zakładając, że Bitek chodzi technicznie, a do tej pory chodził). Jeśli spadnie wcześniej niż 9600 to spoko, nie trzeba będzie tyle czekać na korektę 🙂 Może być też tak, że korekta się zaczęła i np pokażemy niższe dno, wtedy 1:1 będzie na niższych poziomach, ale jakich – to dopiero będzie widać kiedy będą nowe dołki. Piona 🙂

 15. Prezesie uśmiałem sie na tych komentarzach do komentarzy ??? wielkie dzięki za swoją prace! Dokładnie ja tak samo, nauczyłem sie cierpliwości i działania zgodnie ze swoim planem… Nie zawsze jest idealnie, ale wkoncu sa jakieś pozytywn efekty! Miłego ?

 16. Korekta jest jak najbardziej zdrowym objawem trendu wzrostowego. Jeśli BTC zejdzie poniżej 8200 do końca tygodnia, to niestety możemy spodziewać się dalszych spadków. Mam nadzieję że w ciągu paru dni cena przebije 9000$, to wtedy droga otwarta na kosmos. Sądzę że prawdopodobieństwo wzrostu wynosi około 80-90%. Teraz jest dobry moment na zakup, jednak pamiętajcie wszyscy o stop lossach 😉

 17. 0:00 Bloomberg
  2:22 Indexy
  4:52 Waluty
  5:15 Surowce
  6:25 Kryptowaluty
  8:35 Dygresja: "W kupie raźniej"
  13:50 Krypto
  17:22 Komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *