11 thoughts on “Blockchain Nedir ? BloombergHT – Fokus Programı – Av.Kadir Kurtuluş”

 1. Bişe anlamadım. Anladığım bi çok kuruluşu sektörü bitirecekler. Ama bu işin sonu alışverişin takasa dönmesi olacak.

 2. Uluslararası bankacılık devi HSBC'nin canlı işlemlerde Blockhain'i test etmeye yakın olduğu bildirildi.

  Global Trade Review, bankanın canlı Blockchain işlemlerine geçmeye başlamaya çalışmak için mevcut konsept kanıtı (PoC) projelerine dayanan birkaç pilot programı başlatabileceğini bildirmektedir. Hareket, bu hafta başlarında yapılan özel bir medya çağrısı sırasında ilan edildi.

  HSBC üst düzey gelişim müdürü Joshua Kroeker, başlatma işleminin, iki yıl boyunca yürütülen ve bir başka deyişle, Ağustos 2016'da bir akaryakıt kopyasında bir Blokchain kullanımını test eden bir davanın sonuçlarını belirteceğini belirtti.

  O tarihlerde, duruşma, daha önce bildirildiği gibi, verileri doğrulamak için bir sistem oluşturarak iki veya daha fazla varlığın güvenini geliştirmeyi amaçladı. Önümüzdeki haftalarda müşterilerimizin canlı işlemlerde yer almasıyla ilgili devrim noktasındayız. Teknoloji uzun bir yol kat etti; güvenlik ve ölçeklenebilirliği ile çok daha rahatız.

  Yetkiller, HSBC'nin müşterilerinin çoğunun işlemlerinin sayısallaştırma sürecine girdiğini belirtti.

  "Bunun meyvesini alacağımıza inanıyorum ve çok heyecan verici olduğunu düşünüyorum."
  Banka şu anda müşterileri pilot programlarına entegre ediyor. Kroeker, başarılı olduklarını kanıtlarlarsa projelerin canlı üretim ortamlarına tamamen uygulanacağını, ancak bu adımın hem blok zincir uygulaması hem de ağ üzerinde ilave çalışmalar yapılması gerekeceğini belirtti.

  Şu anda, plan GTR'ye göre 2019 yılının başında canlı bir ağ başlatmak.

 3. Doyum noktasına ulaşmış coinler yerine birkaç ay içerisinde belki de 100 kat değer kazanacak ICO’lar neden tanıtılmaz anlatılmaz aklım almıyor AYRINTILI BİLGİ İÇİN; http://guncelisfikirleri.blogspot.ro/2018/01/deex-ico-ve-kripto-sinyal-grubu.html

 4. Bu Adamlar bu bağnazlık ve cahillikle Osmanlıyı batırdıkları gibi ,yine ülkeyi batıracaklar. Bu konuyu Bu adamlardan dinlemeyin

 5. Block chain güvenliği : mesela önemli bir dava şaitisin davanın sonucu sana bağlı. Adında "akçekoin" olsun…
  Akçekoin nin başına birşey gelirse davada büyük sıkıntı hatta düşer. Ama akçekoin yani(şahit) bir tane değilde milyonlarca olursa Şahitler zinciri olarak davaya güven verir.

 6. https://goo.gl/4zM16A ücretsiz üye olun reklam tıklayarak günlük minimum 2 saatte 80 dolar gelir elde edersiniz

 7. başka insanların yaptığı sistemler ve çalışmalar üzerinden mevzuat yapmaya çalışmak nasıl bir mantıktır? Bu facebook a türkiyeden girenden nemalanmaktan öte değildir.

 8. beyinleriniz kafatasının içinde olabilir ama, bu teknolojileri yaratanlar sınırlarını zorlayanlar tarafından yapıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *